П`ятниця, 29.03.2024, 05:09

Собківський НВК - Вперед за знаннями!!!

«  Березень 2024  »
Чи може дощ йти два дні поспіль
Міні-чат

Історія краю

ПАМ'ЯТНІ ДАТИ

з  історії   села  СОБКІВКА

1768 рік - с. Собківка вперше згадується в літописах як власність графа Потоцького

1870 рік - на кошти сільської громади збудовано дерев'яну церкву, яку освячено на честь в.м.ч. Параскеви. Церква відноситься до Московського патріархату, діюча до цього часу. Храмове Свято в Собківці - 10 листопада /Параски/.

1900 рік - в 203 дворах села проживає 1027 жителів. Засновано церков-но-приходську школу. Діють дві приватні крамниці, кузня.

1928 рік - сільські бідняки об'єдналися в два ТСОЗи/ товариства по спільному обробітку землі/.

1931 рік - на базі ТСОЗів створено колгосп / колективне господарство/ «Відповідь інтервентам». Головою колгоспу обрано Короля Захара Пантелеймоновича.

1941 рік - село окуповане німецькими загарбниками 1 серпня. На каторжні роботи(починаючи з 1942 р.) до Німеччини вивезено близько 70 молодих собківчан. На фронтах Великої Вітчизняної війни воювало 250 чоловік.

1944 рік - Собківка визволена від фашистських загарбників 10 березня. З фронтів Великої Вітчизняної війни не повернулося 104 односельчани, які загинули та пропали безвісти на полях бойових дій.

1947  рік - в Собківському лісництві, в братській могилі перезахоронено

останки 26 воїнів, які загинули на території сільської ради в роки В.В.в. На могилі встановлено гранітний пам'ятник на честь загиблих.

1948  рік - збудовано сільський клуб на кошти колгоспу. Зав. клубом

Черній Олексій Іванович.

1958 рік - село Собківка підпорядковане Полянецькій сільській раді.

1960 рік - за рахунок коштів місцевого колгоспу ім. Чапаева збудовано приміщення дитячого садка на 70 місць. Завідуюча дитсадка Кащенко Катерина Никифорівна.

1961 рік - збудовано приміщення фельдшерсько-акушерського пункту. Завідуючий Ф А П - Долінський Степан Петрович.

1964 рік - колгосп «Черняховського» с.Собківка об'єднано з колгоспом ім. Котовського с.Полянецьке. Новоутворений колгосп «Іскра» з центром с.Собківка очолив Єромишев Сергій Михайлович.

1974 рік - збудовано типове приміщення Собківської восьмирічної школи на 200 учнів. В школі є їдальня, спортзал, вдогін, центральне опалення. Директор школи  Устенко Галина Іванівна.

1984  рік - за рахунок коштів колгоспу «Іскра» в центрі села збудовано обеліск Слави на честь односельчан загиблих у Великій Вітчизняній війні. Біля Обеліску закладено парк.

1985  рік - утворено Собківську сільську раду. До с ільськоїради обрано (25 липня) ЗО депутатів. Голова сільської ради Вікторук Андрій Павлович. Секретар Черній Лідія Феодосіївна.

1986  рік - здано в експлуатацію приміщення сільського Будинку культури грудень) на 300 місць. Директор СБК Ежаченко Олександр Михай­лович.

1992 рік - колгосп «Іскра» с.Собківка реорганізовано в кооперативно-28січня)   пайове сільськогосподарське підприємство «Собківка».

Голова кооперативу Василишин Володимир Олександрович.

2000 рік - КПСП «Собківка» реорганізовано в сільськогосподарський 28квітня) виробничий кооператив «Собківка». Голова кооперативу Арсенюк Віктор Петрович. Майно кооперативу та земельні паї селян передано в оренду ТОВ «Агрофірма «Софіївка». Директор агрофірми Ком 'яний Олег Володимирович.

2000 рік - в 450 дворах села проживає 1050 осіб. В загальноосвітній школі навчається 120 учнів.

2000 рік - Собківську восьмирічну школу реорганізовано в загально-освітню школу І-ІІІ ступенів. Директор школи Кальченко Сергій Володимирович.

2004 рік- На позачергових виборах сілького голови обрано головою Чернегу Анатолія Петровича.

2006 рік - за рахунок коштів сільського бюджету на сільському кладовищі споруджено пам'ятний знак жертвам голодомору 1932-1933 років.

2007- 2009 роки- за кошти сільської ради збудовано автобусну зупинку, туалет, декоративну залізобетонну огорожу в центрі села, ведуться роботи по ремонту доріг  та ФАПу, а також проводяться роботи по газифікації села.