Субота, 20.04.2024, 10:50

«  Листопад 2017  »
Які риси ви цінуєте в людях

Головна » 2017 » Листопад » 15 » День Толерантності
День Толерантності

16 листопада —

Міжнародний день толерантності (терпимості)

Міжнародний день толерантності (терпимості) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.

У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

В 1996 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день терпимості, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.

Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм.

У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини.

Обовязково розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей.

Ратифікація документів та створення законодавства це тільки перший крок для формування реальної толерантності в суспільстві.

Навіть, ратифікувавши основні міжнародні документи із захисту прав людини, наша держава та суспільство ще далекі до того, щоб стверджувати, що толерантність – це ознака нашого життя.

Навчання починається з дітей, яких варто вчити бути не просто «такими як всі», а поважати інших, вміти висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

В Собківському НВК до Дня толерантності були проведені години спілкування класних керівників із учнями, створено інформаційні стенди, проведено конкурс малюнків з учнями початкових класів "Ми різні і в цьому ми схожі", створено галерею учнівських робіт.

Переглядів: 375 | Додав: Українка | Рейтинг: 0.0/0